0_Спорт.ПорталФудбал

Баерн ќе го ослободи Мартинез за 6-8 милиони евра, фудбалерот сака да оди во Атлетик

Играчот за врска на Баерн Минхен, Хави Мартинез може да го напушти тимот од Минхен.

Минхен, 11 септември 2020 (МИА) – Играчот за врска на Баерн Минхен, Хави Мартинез може да го напушти тимот од Минхен.

Според Скај Спорт Германија, клубот од Саудиска Арабија му понудил на играчот за врска профитабилен тригодишен договор.

Сепак, се забележува дека играчот има намера да се врати во Шпанија и да се приклучи на Атлетик.

Баварците бараат 6-8 милиони евра од потенцијален купувач. Се претпоставува дека заминувањето на Мартинез од Баерн во овој преоден рок е многу веројатно.

Претходно беше објавено дека Шпанецот веќе ги договорил условите на договорот со клубот од Билбао. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close