0_Спорт.ПорталФудбал

Баерн бара за Тијаго двојно повеќе отколку што Ливерпул сака да плати

Раководството на Баерн Минхен е подготвено да се раздели со играчот од фудбалерот од средниот ред Тиаго Алкантара, пренесува „Билд“.

Минхен, 16 јули 2020 (МИА) – Раководството на Баерн Минхен е подготвено да се раздели со играчот од фудбалерот од средниот ред Тиаго Алкантара, пренесува „Билд“.

Според изворот, минхенскиот клуб сака да добие 40 милиони евра за 29-годишниот Шпанец. Главен главниот кандидат за играчот е Ливерпул, но премиерлигашот не е подготвен да плати повеќе од 20 милиони евра.

Во сезоната 2019/20, Тијаго одигра 36 натпревари за Баерн, има три гола и две асистенции. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close