0_Спорт.ПорталФудбал

Баер е подготвен да размени напаѓач со доплата за дефанзивецот на Монако

Бундеслигашот Баер е заинтересиран во Леверкузен да го донесе дефанзивецот на Монако, Бенуа Бадијашиле.

Леверкузен, 4 август 2020 (МИА) – Бундеслигашот Баер е заинтересиран во Леверкузен да го донесе дефанзивецот на Монако, Бенуа Бадијашиле.

Според „РМЦ“, германскиот клуб е подготвен да понуди 20 милиони евра за Французинот и напаѓачот Кевин Фоланд.

Во сезоната 2019/20 година, Бадијашиле играше на 20 натпревари на сите турнири. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close