0_Web_Актуелно0_Македонија.Портал0_МИА Истражува.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаОпштествоТема

Бачовски за МИА: 2020-та ја завршивме со исплатени над 4,9 милијарди денари субвенции

Субвенциите ќе се исплаќаат редовно. Пандемијата и наредната година нема да влијае врз нивната реализација. Средствата за оваа ставка се обезбедени. Наше е да создаваме услови за развој на агро секторот, а земјоделците спокојно да продолжат да произведуваат храна која ни е и тоа како потребна, вели за МИА директорот на Платежната агенција, Никица Бачовски.

Back to top button
Close
Close