0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштествоОпштински вести

Бачовски: Во Пробиштип се реализираат три проекти вредни вкупно 52 милиона денари

Во Пробиштип се инвестираат 52 милиона денари во проекти од областа на турзимот и културата преку Агенцијата за поттикнување на земјоделството и руралниот развој. Директорот на Агенцијата, Никица Бачовски денеска беше во посета на Пробиштип.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close