0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Бачовски: Исплатени 377,7 милиони денари за откупено грозје за винската индустрија

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој заедно со Генералниот секретеријат на Владата денеска на сметките на 8.780 лица им исплати вкупно 377,7 милиони денари за „Ковид 19“ мерката за откупено грозје за винската индустрија. Директорот на Агенцијата Никица Бачовски изјави дека средствата се веќе легнати на сметките на сите кои ги исполниле условите за добивање на средства преку некоја од мерките од ковид пакетот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close