Политички партии

Бачев: „Не отворам врата“ достави Изјава за одговорност на леновите на Владата доколку спроведе попис во април

Националниот Блок „Не отворам врата“ денес достави Изјава за одговорност на сите членови на владата доколку спроведе попис во април, со цел, доколку 32.000 теренски попишувачи и инструктори кои ќе вршат попишување во 80 општини во државата групирани во 50 пописни реони заразат било кого, тогаш членовите на владата лично да сносат морална, материјална и кривична одговорност.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close