СветСвет.Слајдер

Бачелет: Израелските напади врз Појасот Газа можат да бидат оквалификувани како воено злосторство

Неодамнешните израелски воздушни напади врз Појасот Газа може да бидат оквалификувани како воено злосторство, предупреди шефицата на Високиот комесаријат за човекови права на Обединети нации, Мишел Бачелет

Back to top button
Close
Close