0_Web_Насловна-слајдер0_МИА Истражува.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономијаИнтервју

Бајрами за МИА: НБ е професионална институција, зад сите одлуки стои цел тим

Народната банка во наредниот период ќе продолжи со олабавената монетарна политика, преку одржување високо ниво девизни резерви и задржување на стабилниот девизен курс на денарот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close