Svet.SlajderСвет

Бајден за новите санкции за Куба: Ова е само почеток

Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави денеска дека новите санкции против Куба, како знак на протест против „сузбивањето“ на неодамнешните протести во таа островска држава, се „само почеток“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close