СветСвет.Портал

Бајден во јуни ќе ја посети Велика Британија, а потоа Брисел

Американскиот претседател Џо Бајден кон средината на јуни ќе престојува во прва посета на странство. Прво ќе замине во Велика Британија, а потоа во Брисел, соопшти Белата куќа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close