Дописници СветСвет

Бајден вети одлучна борба против тргувањето со наркотици

Претседателот на САД, Џо Бајден синоќа изјави дека Администрацијата ќе продолжи со борбата против опасни дроги кои илегално се криумчарени во САД преку Мексико и решавање на кризата со опиоди.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close