Svet.SlajderСветСвет.Портал

Бајден суспендира одлука на Трамп за повлекување американски војници од Германија

Претседателот на САД, Џо Бајден, официјално го суспендираше планираното повлекување на американските трупи од Германија, нарачано минатата година од поранешниот претседател Доналд Трамп, но акцијата за повлекување дури и не започна.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close