Svet.SlajderДописници СветСветСвет.Портал

Бајден со указ за соединување на разделените семејства од Јужна Америка 

Американскиот претседател, Џо Бајден, денеска треба да потпише три извршни указа со кои повторно се соединуваат семејствата разделени на јужната граница, и се прави ревизија на имигрантската политика на неговиот претходник, Доналд Трамп. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close