0_Web_АктуелноSvet.SlajderВидео изјаваСветСвет.Портал

Бајден со сопругата пешки пристигнаа во Белата куќа

Неговото претседателско возило со регистерски таблички „46“ во чест на 46-от претседателски мандат, вечерва, запре на еден блок до Белата куќа по што Бајдем сопругата, членовите на неговото семејство и обезбедувањето пешки дојдоа до Белата куќа, застанувајќи и разговарајаќи со граѓани кои беа на импровизираната платофрма наспроти Белата куќа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close