Svet.SlajderСветСвет.Портал

Бајден со евентуалното признавање на геноцидот врз Ерменците ќе ги наруши односите со Турција

Американскиот претседател Џо Бајден подготвен е официјално да го признае убиствата на повеќе од милион Ерменци на почетокот од 20 век како геноцид, со што дополнително ќе се разгорат тензиите помеѓу Вашингтон и Анкара, јави Си-Ен-Ен

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close