Svet.SlajderСветСвет.Портал

Бајден се залага за „прагматичен“ пристап кон Северна Кореја

Американскиот претседател Џо Бајден на синоќешната средба со јужнокорејскиот претседател Мун Џае-ин се заложи за „прагматичен“ пристап кон Северна Кореја, со цел намалување на тензиите и приближување кон „крајната цел“ - денуклеаризација на Корејскиот Полуостров

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close