Svet.SlajderСветСвет.Портал

Бајден, се уште не одлучил за кандидат за директор на Централната разузнавачка агенција

Новоизбраниот претседател на САД, демократот Џозеф Бајден, се уште не одлучил за кандидат за директор на Централната разузнавачка агенција (ЦИА) и ќе го објави името дури по Божиќните празници, јави Си-Ен-Ен, повикувајќи се на свои извори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close