Svet.SlajderСветСвет.Портал

Бајден: Се надевам дека Трамп ќе присуствува на мојата инаугурација

Новоизбраниот претседател на САД, Џо Бајден рече дека се надева оти Доналд Трамп ќе присуствува на неговата инаугурација на 20 јануари „за да им даде пример на другите нации каква е демократијата во САД“, но и да покаже мирно предавање на власта на политичкиот ривал.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close