0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Бајден: САД се вратија, како и трансатлантското партнерство

-Не гледаме во минатото, туку само кон иднината. Трансатлантскиот сојуз е силна оска на нашата заедничка безбедност и просперитет, објасни Бајден, првиот американски претседател што учествуваше во МСЦ, што годинава заради пандемијата се одржува виртуелно.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close