0_Web_АктуелноSvet.SlajderСвет

Бајден: САД се вратија да го предводат светот

Американскиот претседател Џо Бајден денеска по тридневниот Самит на Г-7 изјави дека САД се вратија на светската сцена и ја преземаат водечката улога

Back to top button
Close
Close