Svet.SlajderСветСвет.Портал

Бајден: САД никогаш нема да ја признаат анексијата на Крим

Американскиот претседател Џо Бајден денеска изјави дека САД „никогаш“ нема да ја прифатат руска анексија на дел од Украина пред седум години.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close