0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Бајден: САД и Велика Британија ги потврдија „специјалните односи“ со ревитализираната Атлантска повелба

Премиерот на Велика Британија Борис Џонсон и претседателот на САД Џо Бајден денеска се обврзаа дека ќе ги бранат „трајните вредности“ на нивните земји од старите и новите предизвици, во далекусежниот документ, потврден пред Самит на Г-7 во Англија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close