0_Web_Насловна-слајдерСвет

Бајден прогласи вонредна состојба на Флорида

Американскиот претседател Џозеф Бајден прогласи вонредна состојба во државата Флорида денеска по уривањето на зграда во Сурфајд во северниот дел од Мајами, при што загина едно лице, а 99 се водат како исчезнати

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close