Svet.SlajderДописници СветСветСвет.Портал

Бајден претстави нови серија мерки за борба со Ковид-19

Американскиот претседател, Џо Бајден, денеска претстави серија нови иницијативи за мерки против Ковид-19, како и поголем број  достапни тестирања, и поефективна подготовка на новите мутации на вирусот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close