0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Бајден предложи осуммина сојузни обвинители

Американскиот претседател Џо Бајден денеска номинираше осуммина кандидати за американски сојузни обвинители, вклучувајќи го и главниот федерален обвинител, кој доколку биде потврден, ќе ги надгледува постапките во процесот против лицата кои упаднаа во Капитол на 6 јануари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close