Svet.SlajderСветСвет.Портал

Бајден пред средбата со Путин: САД ќе застанат покрај европските сојузници

Соединетите Американски Држави ќе застанат покрај своите европски сојузници против Русија, рече американскиот претседател Џо Бајден во пресрет на првиот состанок во живо со рускиот претседател Владимир Путин.

Back to top button
Close
Close