Svet.SlajderСветСвет.Портал

Бајден: Поединечната помош од владиниот пакет нема да биде помала од 1.400 долари

Претседателот на САД, Џо Бајден изјави дека е подготвен да ги разгледа построгите креитериуми за прримателите на помош од пакетот економска помош за санирање на последиците од пандемијата со Ковид-19

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close