0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Бајден побара проценка за заканата од насилен екстремизам во САД

Претседателот на САД, Џо Бајден, побара од безбедносните и разузнавачките служби да ја испитаат заканата од насилен екстремизам во САД, соопшти Белата куќа откако маса демонстранти кои го поддржуваа поранешниот претседател Доналд Трамп насилно упадна во американскиот Капитол.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close