СветСвет.Портал

Бајден побара од Путин ослободување на Навални

Американскиот претседател Џо Бајден побара од рускиот колега Владимир Путин да го ослободи опозицискиот лидер Алексеј Навални, изјави денеска портпаролката на Белата куќа, Џен Псаки.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close