СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Бајден одобри 100 милиони долари од Фондот за итни случаи за авганистанските бегалци

Американскиот претседател Џо Бајден во петокот одобри до 100 милиони американски долари од Фондот за итни случаи за задоволување на „неочекуваните итни“ потреби на бегалците што произлегуваат од ситуацијата во Авганистан, вклучително и апликанските баратели на имигрантска виза, соопшти Белата куќа.

Back to top button
Close
Close