0_Web_АктуелноSvet.SlajderДописници СветСветСвет.Портал

Бајден номинира пет жени за клучни позиции во Стејт департментот  

Бајден на позиција помошникот државен секретар за Европа и Евроазија  ја номинира Карен Донфрид, која доаѓа на местото на Филип Рикер, кој по заминувањето на Вес Мичел беше вршител на должноста. На местото помошник државен секретар за Европа и Евроазија Донфрид доаѓа од позиција претседател на германскиот Маршалов фонд во Вашингтон. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close