Дописници СветСветСвет.Портал

Бајден не се согласува со тројно намалената помош предложена од републиканците

Група од десетмина сенатори републиканци синоќа имаше „продуктивен разговор“ со претседателот на САД, Џо Бајден, за новиот пакет мерки за помош на населението настрадано од пандемијата. Договор сепак немаше.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close