Svet.SlajderСвет

Бајден не планира да се сретне со новоизбраниот ирански претседател Раиси

Белата куќа денеска соопшти дека американскиот претседател Џо Бајден во моментот не планира да се сретне со новоизбраниот претседтаел на Иран, Ебрахим Раиси

Back to top button
Close
Close