Svet.SlajderСветСвет.Портал

Бајден наскоро очекува средба со Путин

Американскиот претседател Џо Бајден денеска изјави дека очекува наскоро да може да се сретне со рускиот претседател Владимир Путин, додавајќи дека времето и местото на нивната средба сè уште се договараат.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close