Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Бајден му честиташе роденден на Горбачов

Американскиот претседател Џо Бајден денеска му го честиташе 90. роденден на поранешниот претседател на некогашниот Советски Сојуз, Михаил Горбачов, истакнувајќи го неговиот придонес за побезбеден свет

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close