Svet.SlajderСветСвет.Портал

Бајден: Мирните протести се разбирливи, но нема оправдување за насилството

-Ова е навистина трагичен настан, но мора да почекаме на резултатите од истрагата. Во меѓувреме, би сакал уште еднаш да бидам јасен: Нема апсолутно никакво оправдување за насилството. Мирните протести се разбирливи. Додека чекаме целосната истрага да заврши, знаеме што треба да правиме за да одиме напред: да ја вратиме довербата и да ја осигуриме  одговорноста за никој да не може да се стави над законот, рече Бајден.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close