Svet.SlajderСветСвет.Портал

Бајден лично ќе ги обновува односите со Европа на самитот на НАТО во Брисел

Американскиот претседател Џо Бајден и другите лидери на НАТО планираат на самитот на НАТО во Белгија на 14 јуни да разговараат за тензичните односи со Русија и Кина, повлекувањето на војниците од Авганистан и иднината на 30-члениот воен сојуз.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close