0_Web_АктуелноSvet.SlajderДописници СветСветСвет.Портал

Бајден изрази загриженост за тензиите околу Украина и предложи средба со Путин

Претседателот на САД Џо Бајден денеска телефонски разговарал со претседателот на Русија Владимир Путин, соопшти денеска Белата куќа. Во текот на разговорот Бајден предложил одржување средба со Путин „во трета земја“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close