0_Web_АктуелноSvet.SlajderСвет

Бајден: Иранското збогатување на ураниум не помага, но разговорите сè уште траат

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа оцени дека иранското зголемување на прочистување ураниум на ниво од 60 проценти не помага да се реши проблемот, но изрази задоволство што Иран сè уште е во индиректни разговори со САД за обновување на договорот за нуклеарната спогодба од 2015 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close