СветСвет.Слајдер

Бајден им оддаде почит на жртвите на расно насилство во Тулса пред сто години

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа им оддаде почит на жртвите во Тулса, Оклахома, каде неколку стотици Афроамериканци беа убиени од белци пред 100 години.

Back to top button
Close
Close