Svet.SlajderСветСвет.Портал

Бајден и Трудо во вторник на виртуелна билатерална средба

Американскиот претседател Џо Бајден и канадскиот премиер Џастин Трудо во вторник ќе го одржат својот прв билатерален состанок, што ќе се одржи во виртуелен формат, соопштија од Белата куќа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close