Svet.SlajderСветСвет.Портал

Бајден го прочита писмото од Трамп и ги потпиша првите 17 извршни наредби

Американскиот претседателот Џо Бајден, веднаш по влегувањето во Bелата куќа вечерва го прочита писмото што, според традицијата, му го остави неговиот претходник, Доналд Трамп, оценувајќи го како  „многу дарежливо писмо“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close