Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Бајден го поздрави договорот со ЕУ за трговскиот спор меѓу „Боинг“ и „Ербас“

САД и Европската унија се согласија да ги суспендираат тарифите за пет години и ние сме посветени на обезбедувањето еднакви услови за нашите компании и за нашите работници, рече Бајден.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close