Svet.SlajderДописници СветСветСвет.Портал

Бајден го повика Трамп да го потпише нацрт законот за помош на населението

Новоизбраниот претседател на САД, Џо Бајден, вчера го повика претседателот Доналд Трамп да ја одобри финансиската помош за Американците погодени од  пандемијата со Ковид-19

Back to top button
Close
Close