СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Бајден го повика гувернерот Куомо да поднесе оставка

Американскиот претседател Џо  Бајден, претседателката на Претставничкиот дом на САД Ненси Пелоси и бројни членови на Демократската партија побараа гувернерот на државата Њујорк Ендрју Куомо да поднесе оставка.

Back to top button
Close
Close