0_Web_АктуелноСветСвет.Портал

Бајден го отвори Светскиот самит за клима во „опасен момент“ за еколошката рамнотежа

Американскиот претседател Џо Бајден го отвори денеска Светскиот самит за клима, чија цел е да ги охрабри светските лидери да се посветат на поголеми сузбивања на штетните гасови.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close