СветСвет.Портал

Бајден ги продолжи санкциите против Русија за уште една година поради Крим

Американскиот претседател Џо Бајден одлучи да ги продолжи санкциите против Русија за уште една година поради Крим и ситуацијата во Украина, објавено е денеска во Федералниот регистар.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close