Svet.SlajderСветСвет.Портал

Бајден ги номинира Блинкен за државен секретар и Кери за специјален пратеник за климата

Новоизбраниот претседател на САД, Џо Бајден денеска ги откри своите номинации за високи национални безбедносни позиции во неговата администрација. Бајден потврди дека Ентони Блинкен (58) ќе биде американски државен секретар

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close