Svet.SlajderСветСвет.Портал

Бајден формираше комисија за реформи на Врховниот суд на САД

Американскиот претседател Џо Бајден формираше комисија експерти за реформа на Врховниот суд на САД, институција чие функционирање е предмет на редовна критика.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close